Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej       

Hare Kryszna

ISKCON

uniwersalna duchowość

rozwój duchowy

bhakti-joga

joga

Bóg

religia

mantra

reinkarnacja

Kriszna

Krishna

Rama

Hare

Kryszna

hinduizm

krysznowcy

karma

Indie

Gaura

India

wyznawcy Kryszny

Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny

Bhagavad-Gita

Śrimad Bhagavatam

Festiwal Indii

Woodstock

Pokojowa Wioska Kryszny

vaisnava

waisznawa

waisznawizm

wajsznawa

wajsznawizm

religie wschodu

filozofia wschodu

duchowość

astrologia wedyjska

jyotish

przepisy wegetariańskie

kuchnia wegetariańska

joga

dezinformacja ruchów katolickich

serwis

portal

astrologia wedyjska

taniec indyjski

kalendarz księżycowy

muzyka indyjska

dharma

ayurweda

ayurveda

książki Prabhupada

nama-hatta

mantry

przepisy wegetariańskie

świątynia

festiwal

sekta

sekty

 
 
 
 
 
 
 
logowanie
rejestracja
regulamin strony
 
 
 
 
   Autor: indiadivine.org
dodał: admin    opublikowano: 2016-09-14    przeczytano: 263
kategoria: Literatura naukowa i akademicka
podkategoria: Literatura naukowa i akademicka
 
Powrót >>>     
 
Czy chrześcijański Watykan był pierwotnie świątynią Sziwy?
 


Watykan w kształcie jako Shiva Linga


Porównaj dwa zdjęcia poniżej i widać uderzające podobieństwo kształtów linga shiva i Watykanu . Ponadto, jeśli przyjrzymy się bliżej, możemy nawet zobaczyć doskonały Tripundra i bindu włączone do ich projektowania.
Słowo "Watykan" sama pochodzi od sanskryckiego słowa Vatika lub Vatica, co oznacza wedyjskie ośrodki kulturalne czy religijne. W sanskrycie słowo Vatika jest używane na określenie miejsca, takie jak Ananda-Vatika, aśramu-Vatika, Yagna-Vatika itp.

Takie słowa i odkrycia dowodzą, że Watykan (Vedyjski) ośrodek religijny hinduski był zmuszony przyjąć chrześcijaństwo od 1 wieku naszej ery. Ponadto, według niektórych doniesień, Linga Shiva został znaleziony podczas wykopalisk i jest przechowywany w wystawie w Gregoriańskim Muzeum Etrusków w Rzymie (szczegóły poniżej). Rzeczywiście Virat Hindustan.

Siva Linga w Muzeum Gregoriańskim Etrusków, Watykan (Vatika)


Ten Śiwa Lingam jest eksponowany w Muzeum Gregoriańskim Etrusków , Watykan. To jest najważniejsza w Rzymie etruska kolekcja, począwszy od wczesnej epoki żelaza z 9 wieku pne. Encyklopedia Britannica wspomina w rubrykach "Etruria" i "etrusi", że między 2 a 7 wiekiem przed naszą erą, w północnych Włoszech była znana jako Etruria. Podczas wykopalisk archeologicznych wiele takich "meteoryczne rzeźbionych kamieni zamontowanych na słupkach (Śiwa Lingas od podstaw)" zostało odkrytych we Włoszech. Ten Śiwa lingam był wykopany z samego Watykanu. Wiele więcej musi leżeć pochowanych w Watykanie na masywnych murach i licznych piwnicach.

Teorie P.N. Oaka dotyczące Wedyjskiego korzenia Religii Świata

P.N. Oak twierdzi, że chrześcijaństwo i islam są zarówno pochodnymi hinduizmu, i że katolicki Watykan, Kaaba i Taj Mahal kiedyś były hinduskimi świątyniami Śiwy. W swojej książce "brakujące rozdziały historii świata", Oak twierdził, że pierwsza cywilizacja rozwinęła się w Indiach, z których wszystkie cywilizacje świata rosły. Pisał książki na ten temat w trzech językach. Chcąc naprawienia tego, co uważał za "tendencyjne i zniekształcone wersje historii Indii wytwarzanego przez najeźdźców i kolonizatorów", Oak jest autorem wielu książek i artykułów na temat historii Indii i założył "Instytut Przepisanie Indyjskiej Historii" w 1964 roku. Zgodnie z Oak, współcześni historycy świeccy i marksistowscy sfabrykowali "wyidealizowane wersje" z przeszłości Indii i osuszyli jej "kontekst i zawartość".

Oak twierdzi, że chrześcijaństwo było religią wedyjską pierwotnie po Krysznie i że chrześcijaństwo był pierwotnie znane w nazwach Chrisna-nity lub Kryszna-neeti (Oak podaje że oznaczało to "droga Kryszny" lub "etykę Kryszny").

Oak twierdzi, że Watykan był początkowo nazywany Vatika i że papiestwo było pierwotnie "Wedyjskim Kapłaństwem" do czasu Konstantyna Wielkiego około 312 AD zabił "wedyjskiego biskupa (? pointiff)" i zainstalował w jego miejsce przedstawicieli małej sekty chrześcijańskiej. Oak podaje również twierdzenie, że "Jezus udał się do Indii, pomiędzy 13 i 30 rokiem po nauki Kryszna-neeti (chrześcijaństwa) od mędrców."

Amen pochodzi z Aum

Kiedy chrześcijanie mówią: "Amen" na końcu ich hymnów lub by podkreślić coś, co mówią, jest to uszkodzona forma "Aum" lub "Om", która jest standardowym hymnem wedyjskim adresowanym do Najwyższej Istoty poprzez dźwięk. Biblia mówi: "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo." To pierwotne Słowo Boże, które jest jednym z Bogiem, jest Wedyjską Sylabą "Aum". Bóg objawia się w stworzeniu jako Kosmiczna Wibracja, która wyraża się w dźwięku i Kosmicznym Świetle. Kosmiczny dźwięk lub Aum jest syntezą wszystkich dźwięków wszechświata. 

http://www.indiadivine.org/news/articles-on-hinduism/christian-vatican-originally-a-shiva-temple-r740

 
Powrót >>>     
Udostępnij:
   
 
  komentarzy: 0     0   0  
 
Aby dodawać komentarz do artykułu musisz być zalogowany.
zaloguj.
 
 
 
OSTATNIE NA FORUM
Re: Bieżące komentarze
(18-11-2017 23:17:48)
 
Re: Wedyjska Polska
(18-11-2017 20:03:43)
 
Rząd chce zadbać o zwierzęta - rzeźnicy protestują
(18-11-2017 19:47:26)
 
Re: KSIĄŻKA O PŁASKIEJ ZIEMI - pierwsza w w. drukowanej w j.
(18-11-2017 15:27:24)
 
Re: Świątynie - ISKCON
(18-11-2017 12:13:22)
 
Re: Hejt
(15-11-2017 19:26:24)
 
Re: Sztuka przetrwania
(14-11-2017 23:48:37)
 
 
LINKI
 
 
 
 
 
 
TAGI
Kryszna Katha   Varnaśrama   Filozofia   Kryszna   Mahatma das   Krishna Kshetra Swami   Prawo karmy   Polityka   Monarchia   Homoseksualizm   Kobiety   Astrologia   Chrześcijaństwo   Aborcja   Trivikrama Swami   Prabhupada  
 
Copyright © 2016. All Rights Reserved.  Created by Future Project